Vule Avdalović, trener Mege, izneo je svoje utiske nakon što je njegov tim savladao OKK Beograd u Kupu Radivoja Koraća 100:79.
Vule Avdalović je pohvalio rivala, pa se potom dotakao igre svoje ekipe kojom je bio veoma zadovolja:
“Čestitam OKK Beogradu, oni su jako mlad tim i mislim da stvarno u njihovom timu ima nekoliko igrača koji će biti jako zanimljivi u budućnosti”, rekao je trener Mege o protivniku.
Dotakao se Vule Avdalović i igre svoje ekipe, ističući da je zadovoljan pristup koji su njegovi igrači pokazali na meču:
“Mislim da smo imali dobar pristup od početka utakmice i da smo zasluženo pobedili. Mi smo, osim poslednje četvrtine kada smo malo lošije odigrali, prve tri četvrtine bile onako kako treba da igramo. Kao što je rekao Bogoljub (Marković), bilo je i nekih grešaka. Nema puno vremena da se ispravi, igramo sutra polufinale, videćemo ko će nam biti protivnik Željno iščekujemo i mislim da ćemo biti jako motivisani ko god pobedi sledeću utakmicu i nadam se nekoj zanimljivoj utakmici”.
Na pitanje novinara zašto Asim Đulović nije igrao, odgovorio je:
“Nije igrao. Igrali su igrači koji su igrali. Sutra je nova utakmica. Danas je odlučeno da on ne igra. Nema nikakvu povredu, videćemo do sutra ko će igrati, a ko neće”.
Novinare je takođe zanimalo i da li strateg Mege ima preferencije kada je u pitanju sledeći protivnik, kao i da li ekipu posebno motiviše to što su pre tačno deset godina osvojili svoj prvi, i za sada poslednji, Kup Radivoja Koraća:
“Nismo pričali o osvajanju Kupa. Pričali smo isključivo o OKK Beogradu do ove utakmice. Večeras ćemo početi pričati o sledećem protivniku. Što se želja tiče, koga bih voleo, baš mi je 50-50. Protiv FMP-a smo igrali poslednju utakmicu. Oni su nas ubedljivo nadigrali. Mislim da ćemo biti jako motivisani ako oni uspeju da pobede danas. Partizan je neka moja želja zbog toga što smo igrali i protiv Crvene zvezde dva puta i to je neka najveća škola što igrači mogu da prođu. Ja bih voleo stvarno da se odmerimo i sa njima. To su jako kvalitetni igrači i za nas bi bila velika škola da odigramo utakmicu i protiv njih”.
Govorio je takođe i o tome kako je Mega svoju utakmicu završila ranije u odnosu na svog protivnika u polufinalu, te istakao kako je u ovakvim takmičenjima svaki sat odmora jako bitan.
“Sigurno je jako bitno. Kup je zbog toga i najzanimljvije takmičenje. U tri ili četiri dana se odigraju tri utakmice. Uglavom se desi iz utakmice u utakmicu da različiti igrači dobro igraju. Retko se desi da siti igrač odigra dobro sve tri utakmice. Svaki sat je bitan. Nama je ovo olakšavajuća okolnost. Imamo više vremena do sutra da se odmorimo. Minutaža je bitna, svaki detalj je bitan. Kada dođe utakmica vide se ti detalji, kao i energija koja može da bude presudna i odluči pobednika”, zaključio je Vule Avdalović.
Pročitaj još:
- Nikola Đurišić na pragu Crvene zvezde?
- Jordan Nwora uživa u Nišu: Jedva čekam sledeću utakmicu
- Saša Obradović nahvalio jednog igrača: Čast je imati ga, nekada moraš da praviš “veštačku frku”
Basketball Sphere predstavlja evroligaški podkast: Nebeska Udica
Ako volite Evroligu, onda je ovo pravi podkast za vas! U saradnji sa našim portalom, na You Tube kanalu “Nebeska udica” svake sedmice gledajte dva evroligaška podkasta: najava kola i analiza kola.
U najavi kola je tema svih devet utakmica Evrolige uz prognoze i “sigurice” za klađenje. Kada je reč o analizi kola, možete pogledati iz stručnog ugla šta su to napravili Crvena zvezda i Partizan. Tu još neke standardne rubrike poput teme sedmice, izjava sedmice, fantasy predloga i slično. Takođe, možete učestvovati u takmičenju i osvojiti evroligašku loptu i trenersku tablu.


