Yago dos Santos govorio je posle utakmice 14. kola Evrolige u kojoj su snage odmerile Crvena zvezda i Alba Berlin u Beogradu.
Crvena zvezda savladala je tim iz Nemačke sa 85:71. U uvodnom izlaganju posle meča, Yago dos Santos je za ”Sport Klub” izneo svoje utiske.
”Odigrali smo jako dobru utakmicu, bili smo odlični u odbrani. Mislim da je to bilo ključno za nas večeras. Bolje je kada igramo pred našim navijačima jer možemo igrati agresivnije i sa više energije.”
Brazilac se osvrnuo na to šta bi njegov tim trebao popraviti u narednom periodu.
”Sve zavisi od utakmice do utakmice, veoma smo talentovan tim. Jedan dan jedan košarkaš postigne 20 poena, drugi dan neko drugi postigne 20 poena. Za mene je to normalno jer košarka se ne svodi samo na poene.
Mogu ekipi pomoći poenima, asistencijama, odbranom. To je ono što radim za ekipu. Igram presing, trčim, uzimam svoje šuteve. Kada uradim nešto dobro, to je lepo za mene, ali još bolje za ceo tim” – rekao je dos Santos.
Basketball Sphere predstavlja evroligaški podkast: Nebeska Udica
Ako volite Evroligu, onda je ovo pravi podkast za vas! U saradnji sa našim portalom, na You Tube kanalu “Nebeska udica” svake sedmice gledajte dva evroligaška podkasta: najava kola i analiza kola.
U najavi kola je tema svih devet utakmica Evrolige uz prognoze i “sigurice” za klađenje. Kada je reč o analizi kola, možete pogledati iz stručnog ugla šta su to napravili Crvena zvezda i Partizan, dok su tu još neke standardne rubrike poput teme sedmice, izjava sedmice, fantasy predloga i slično. Takođe, možete učestvovati u takmičenju i osvojiti evroligašku loptu i trenersku tablu.






