Trener Studentskog centra, Andrej Žakelj, izneo je utiske posle poraza njegovog tima od Partizana u 16. kolu ABA lige.
Strateg crnogorskog tima smatra da je meč u Podgorici bio izuzetno lep za gledanje.
,,Čestitam Partizanu, ali i mojim igračima. Mislim da su pokazali karakter i odnos kakav treba da imaju prema svakoj utakmici. Zaslužena pobeda Partizana, vidi se kvalitet pojedinaca i tima, naranvo. Mislim da je utakmica bila lepa da se gleda, sa mnogo poena i odličnom atmosferom. Čestitke još jednom i idemo dalje.”
Atmosfera je, uprkos gostujućem terenu, bila na strani “parnog valjka”.
,,Možda se to odrazilo na ove malo manje iskusne igrače u određenim momentima – posebno kada su navijači glasni, pa se ne čuju između sebe. Nisu navikli da se ovako na domaćem terenu navija za goste. Mislim da je sve super, nema veze, navijači su napravili odličnu atmosferu, a to je škola za ove mlade.”
Nije Žakelj imao šta ozbiljnije da zameri svojim igračima posle meča.
,,Zadovoljan sam odnosom i pristupom. Video sam taktičke varijante koje smo hteli do neke mere uspešnim. Koncentracija je takođe bila uspešna. Malo smo više otvorili trojke igračima koji su šuteri i mogu da postižu trojke…To su neke greške, ali i razlika u kvalitetu. Dobro smo trčali, igrali dobar napad, ali treba još bolje pristupiti odbrani. Reskirali smo u početku, Partizan se posle adaptirao i koristio naše greške.”
Naredni protivnik Studentskom centru u ABA ligi biće ekipa MZT-a.
,,Čeka nas utakmica koja možda više znači MZT-u, nego nama, ali i mi imamo visoke ciljeve, tako da tražim maksimum od igrača. MZT je reagovao posle promene trenera, to je tim sa širinom u rosteru i daleko od toga da nas očekuje laka utakmica.”




