Željko Obradović je izneo očekivanja pred utakmicu 26. kola Evrolige u kojoj se sastaju Partizan i Bayern.
Trofejni stručnjak se na početku obraćanja medijima osvrnuo na utakmicu protiv Splita u kojoj je Partizan doživeo izuzetno neprijatan poraz u Štark areni.
,,Odigrali smo veoma lošu utakmicu protiv Splita. To ne umanjuje način na koji je Split igrao, izuzetno pametno, strpljivo i borbeno, zato su dobili utakmicu. Kada se priča o kvalitetima dva tima, tu su neke stvari veoma jasne. To je košarka i pokazalo se još jednom da su želja i motivacija presudni u sportu.
Mi smo odigrali izuzetno slabu utakmicu, šutirali za tri 4/31, bilo je i dosta otvorenih šuteva i to je u redu da se kaže. Kako god, to je neka utakmica koja je pokazala sve neke najgore moguće stvari koje mogu da se dese timu kao što je naš. Razočaranje veliko, to sam već rekao, nadam se da se to više nikada neće ponoviti, najiskrenije.”
Nema sumnje da je utakmica protiv Bayerna pod moranjem da se pobedi, ukoliko govorimo o situaciji u kojoj se crno-beli nalaze na tabeli.
,,Bitna utakmica, kao i svaka utakmica do kraja sezone, ako želimo da ostanemo konkurentni u Evroligi sa ciljem koji smo imali pre početka sezone. Zato treba da učinimo sve kako bismo dobili utakmicu sa Bayernom.”
Željko Obradović je o Bavarcima imao samo pohvalne reči da kaže.
,,Bayern je veoma dobra ekipa, trenutno druga najbolja skakačka u napadu, treći su po defanzivnom i odatle sve počinje. U poslednjih pet utakmica Bayern izuzetno dobro šutira za tri poena. Negde su na 40 odsto timski. Sve utakmice koje je dobio, ekipa je bila na tim procentima.
Ubacili su 12 šuteva u proseku za tri kada su dobijali, a kada su gubili bili su na sedam – osam. I to je nešto jako bitno. Pripremajući utakmicu, vodili smo računa o tome i radićemo sve kako bismo ih sveli na te proseke koji su bili takvi, kakvi su bili kada su gubili.”
Obradović smatra kako je model dobre igre prikazan u Bologni.
,,Voleo bih da igramo utakmicu, kakvu smo velikim delom igrali u Bologni. Sa velikom željom, borbenošću, imali utakmicu koju smo mogli da dobijemo, ali nekim greškama smo izgubili. Da nema tih grešaka, da budemo na nivou kao u Bologni većim delom, to bi bilo to. Ništa specijalno ne treba da se uradi, samo da se vratimo stvarima i igri kakvu želimo.”
Uroš Trifunović se i dalje nalazi van trenažnog procesa.
,,Ne, on ne trenira. Nismo želeli da rizikujemo, Želeli smo da uradimo sva ispitivanja kako bismo utvrdili šta je uzrok onoga što mu se desilo. Ono što znam jeste da je sve u redu i da će verovatno posle utakmice sa Bayernom da se vrati treninzima.”
Basketball Sphere predstavlja evroligaški podkast: Nebeska Udica
Ako volite Evroligu, onda je ovo pravi podkast za vas! U saradnji sa našim portalom, na You Tube kanalu “Nebeska udica” svake sedmice gledajte dva evroligaška podkasta: najava kola i analiza kola.
U najavi kola je tema svih devet utakmica Evrolige uz prognoze i “sigurice” za klađenje. Kada je reč o analizi kola, možete pogledati iz stručnog ugla šta su to napravili Crvena zvezda i Partizan. Tu još neke standardne rubrike poput teme sedmice, izjava sedmice, fantasy predloga i slično. Takođe, možete učestvovati u takmičenju i osvojiti evroligašku loptu i trenersku tablu.






