Željko Obradović, trener Partizana, govorio je nešto opširnije za Sport klub pred utakmicu 28. kola Evrolige protiv Olympiacosa.
Crno-beli ispred sebe imaju jako težak zadatak, pošto ih očekuje duel sa prvoplasiranom ekipom Evrolige, i to na gostovanju. Ipak, i Partizan ima čemu da se nada posebno ako se uzme u obzir da su u ovom trenutku jedna od ekipa sa najboljom formom u Evroligi i da na poslednjih deset utakmica imaju skor od osam pobeda i dva poraza.
- Luka Šamanić za Basketball Sphere: Prerano sam otišao u Barcelonu, Hrvatska je tamo gde pripada – kada smo svi na okupu malo je boljih od nas
- Vlade Đurović za Basketball Sphere: Željko Obradović bi uzeo samo jednog igrača Crvene zvezde
- Josep Maria Izquierdo za Basketball Sphere: Željko Obradović je lider, Ostoja Mijailović pružio podršku kada je bilo teško
„Nema straha. Ima motiva, da igraš protiv trenutno najboljeg tima u Evroligi. Već smo igrali utakmicu ovde u Beogradu, mada oni nisu bili kompletni i imali su neke probleme. Oni imaju izvanredan roster, ali najvažnije je da ti njihovi igrači igraju na način koji to od njih trener traži.
Oni zaista igraju izvenrednu košarku, sa ogromnim protokom lopte, nema sebičnosti. Jesu dva glavna igrača Vezenkov i Fournier, ali nisu oni gladni koša, oni igraju košarku koju traži njihov trener i upravo zbog toga su na tom prvom mestu i zaslužuju sve čestitke za ono što su do sada uradili“, kaže Obradović.
U prvom meču između ova dva tima u ovoj sezoni, Partizan je upisao pobedu u Beogradu, a na tom meču za Olympiacos nije nastupio Sasha Vezenkov.
„Ako pričamo o igraču koji je dominantan, sigurno da je veoma važno, ali nije snaga Olimpijakosa samo u tom igraču. Oni imaju na svakoj poziciji izvanredne igrače i igraju veoma dobro. Svako od njih zna ulogu i svako od njih može u nekom trenutku da iskoči. Ništa ne prepuštaju slučaju.
Ako ste videli i na ovaj roster su doveli još jednog igrača. Imajući u vidu ono što je njihova ambicija, a to je sigurno ne samo Final Four nego verovatno i osvajanje Evrolige, tako se i ponašaju, takav su tim napravili i odreagovali u ovom trenutku da nijedna povreda ne utiče na to da imaju neki problem kasnije kada bude došao plej-of pošto će oni sigurno biti u plej-ofu“.
Prokomentarisao je i povrede dvojice organizatora igre Olympiacosa – Thomasa Walkupa i Nigela Williamsa-Gossa.
„Ja mislim da će Williams-Goss sigurno da igra, tu nemam nikakvu dilemu. Walkup da, on jeste igrač koji je veoma bitan za njihovu igru, ali upravo ono što smo rekli – imaju druge igrače koji mogu da preuzmu tu ulogu, doveli su i tog novog igrača koga poznajemo, igrao je u Maccabi Tel Avivu, igrali smo protiv njega, i to je to.”
Prokomentarisao je utakmicu sa Krkom, kao i drugo poluvreme protiv Baskonije, gde crno-beli nisu izgledali baš najbolje.
„Prvo, evo na primer Paris je igrao sinoć utakmicu posle 48 sati od utakmice koju su igrali veoma dobro protiv Fenerbahcea i videli ste kako je to izgledalo, ne znam da li je neko pratio. Mi smo igrali 48 sati posle utakmice sa Baskonijom u Novom Mestu. I onda je to to. Ja sad ne mogu i ne pokušavam da branim igrače, ali ono što je evidentno je da je to umor u glavi. A kad me pitate za utakmicu protiv Baskonije, drugo poluvreme. I na kraju 13 razlike.
I sad šta ćemo da radimo? Je li bolje to ili je bolje ono što se dešavalo na početku godine kad smo gubili, ne znam, osam utakmica sa pola koša? Ja sam već na konferenciji za štampu odgovorio na to pitanje – vodiš 25 razlike, ali ima tamo neki trener, imaju igrači koji imaju ponos, to je Evroliga, to ima kvalitet. Ne možeš ti da očekuješ da ćeš da igraš 40 minuta protiv timova u Evroligi i da ćeš stalno da pobeđuješ.
Ja sam dao taj primer samo da bi se shvatilo koliko su utakmice izjednačene, ako je Olympiacos u ovom trenutku lider i po broju pobeda i po koš razlici, a mi smo osmi pa imamo drugu najbolju koš razliku, onda mora biti da i mi nešto pametno radimo i da te utakmice koje dobijamo ne dobijamo ih kako smo gubili, na jednu loptu. Jednu smo utakmicu dobili samo na jednu loptu, to je Alba u Berlinu. Sve ostalo smo kad smo dobijali dobili prilično onako ubedljivo. Ako rezultat od 13 razlike nije ubedljiv, onda ne znam šta je.
Dešavaju se padovi, dešava se umor igrača, dešavaju se izmene. Nemoj sad da bude da je isto u Partizanu kad su na parketu ovi koji su najbitniji i kad uđe neko drugi. Pa nije baš tako, nije najrealnije. Ja bih voleo da je tako, ali nije. Nemamo mi sad taj roster koji ima Olimpijakos, ali ja sam prezadovoljan mojim igračima. Ali mi je i žao što mi fale neki igrači. I kad smo zdravi i kad imamo sve na okupu, onda smo mi sigurno veoma konkurentan tim u Evroligi,” istakao je Željko Obradović.
Basketball Sphere predstavlja evroligaški podkast: Nebeska Udica
Ako volite Evroligu, onda je ovo pravi podkast za vas! U saradnji sa našim portalom, na You Tube kanalu “Nebeska udica” svake sedmice gledajte dva evroligaška podkasta: najava kola i analiza kola.
U najavi kola je tema svih devet utakmica Evrolige uz prognoze i “sigurice” za klađenje. Kada je reč o analizi kola, možete pogledati iz stručnog ugla šta su to napravili Crvena zvezda i Partizan. Tu još neke standardne rubrike poput teme sedmice, izjava sedmice, fantasy predloga i slično. Takođe, možete učestvovati u takmičenju i osvojiti evroligašku loptu i trenersku tablu.






