Željko Obradović je izneo očekivanja pred utakmicu 23. kola Evrolige u kojoj Partizan dočekuje Zalgiris.
Trofejni stručnjak je istakao kako se posebno raduje činjenici što je ekipa kompletna, te da se trenira u normalnom ritmu.
,,Uvek se radujemo toj činjenici. Imali smo dva dobra treninga, nadam se da će iz toga doći i dobra igra. Svi su zdravi. Imao je Tristan Vukčević malo problema sa kolenom, ali je odradio trening.”
Zalgiris će u Beograd takođe doći u znatno boljem sastavu nego što je to bio slučaj kada su se ova dva tima sastala u Kaunasu.
,,Ono što je veoma važno pred ovu utakmicu je da će oni imati trojicu igrača koji nisu bili na prvoj utakmici, Lekaviciusa, Butkeviciusa koji pomaže u odbrani, kao i Maneka kojeg Trinchieri mnogo koristi, ima izvanredne procente i zaista igra dobro.”
Željko Obradović ističe kako je Andrea Trinchieri doneo pozitivne promene u tim iz Kaunasa.
,,Kad već pričamo o Trinchieriju, njegovim dolaskom se promenilo to da su dobili na agresivnosti. Od tada imaju prosek od tri osvojene lopte po utakmici. A ono što ih inače krasi je da su najbolji tim po procentu šuta za tri poena.”
Trener “Parnog valjka” je poručio i to kako crno-beli i Zalgiris važe za dve defanzivno najagresivnije ekipe u ligi.
,,Važno i za njih i za nas je da su to dva tima protiv kojih se sudi najviše faulova. Tu smo slični. Evidentno je da su podigli agresivnost, da su neki igrači dobili malo drugačije uloge kod Trinchierija. Ali, u principu, sve ono što smo znali pred prvu utakmicu to je na neki način veoma slično.”





