Crvena zvezda ogradila se od dela navijača koji je ubacivao predmet na teren u trećem meču finalne serije ABA lige.
Kao i uvek, posle derbija se najmanje priča o košarci. Glavni fokus su incidenti pre meča u dvorani “Pionir”. Pri izlasku košarkaša Partizana na teren, dočekali su ih brojni upaljači, kao i staklene flaše. Crno-beli su se vratili u svlačionicu, a početak meča je kasno dvadesetak minuta. Crvena zvezda je kasno u noć izdala saopštenje, u kom se ogradila od aktera ovog incidenta. Saopštenje aktuelnog regionalnog prvaka prenosimo u celosti:
“KK Crvena zvezda Meridianbet obaveštava javnost da ima saznanja da su deo incidenata pred početak utakmice broj 3 finala, zbog kojih je početak utakmice i kasnio – odgovorna lica koja nemaju nikakve veze sa Crvenom zvezdom!
KK Crvena zvezda prikuplja podatke o četiri lica koja su nosila dresove Nemanje Nedovića i koja su ubacivala predmete na parket, a prve informacije koje imamo kao klub govore – da su ta lica prepoznata kao članovi navijačke grupe jednog drugog kluba i nemaju nikakve veze sa Crvenom zvezdom!
🆕 @BSphere7 skener
— Basketball Sphere (@BSphere7) June 19, 2023
▫️O tome kako Campazzo nije preduslov za visok nivo igre crveno-belih
▫️O partiji Vildoze, bravurama Mitrovića i Nedoviću kao konstanti
▫️O tome šta je odlučilo susret broj tri
▫️O emocijama i izjavi Željka Obradovićahttps://t.co/chPt2SkNb0
Nalazili su se na platformi kod TV kamera koje su realizovale prenos iz dvorane u nedelju uveče. Dvorana „Aleksandar Nikolić“ je „pokrivena“ kamerama, o svemu su obaveštene i sve nadležne službe koje su bile zadužene za obezbedjivanje utakmice, a klub će se čim bude dobio sve podatke i identitet tih osoba obavestiti javnost o kome se radi.
KK Crvena zvezda Meridianbet još jednom poziva sve naše navijače koji budu došli u utorak na utakmicu, da ne nasedaju na bilo kakve provokacije poput “pozdrava” publici srednjim prstom tokom zagrevanja i postignutih koševa, kao i krajnje “zanimljiva” zagrevanja pojedinih igrača.
Klub još jednom apeluje da naši ne bacaju apsolutno ništa u teren i da navijaju za Crvenu zvezdu ne vređajući nikoga iz protivničke ekipe! Utakmica broj 4 igra se u utorak od 19 časova u hali “Aleksandar Nikolić”.

